ACHAK.CZ - Asociace chovatelů antropomorfních koní

FAQ

Protože zkratka ČKD je historicky obsazena jiným významem, než Často Kladené Dotazy, nezbývá nám, než se spokojit s anglickým FAQ - Frequently Asked Questions. V případě, že i po přečtení tohoto dokumentu máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Co je to antropomorfní kůň?

"Antropomorfní" znamená "člověku podobný". Antropomorfní kůň by byl tedy vizuálně kříženec koně a člověka, třeba člověk s koňskou hlavou. My tento pojem používáme pro lidi, kteří si v rámci (obvykle erotické) hry hrají na koně. Také se jim říkáponyboys nebo ponygirls. Celé této aktivitě se obvykle říkáponyplay ("hraní na koně"). Podrobnější informace najdete například v angličtině na Wikipedii.

Antropomorfní koně nemají tedy s těmi skutečnými vůbec nic společného.

Co jste za asociaci?

ACHAK ve skutečnosti není žádný reálný právní subjekt. Jedná se o částečně recesistickou společnost několika lidí, kteří si pro vzájemnou informovanost svou i osvětu prosté veřejnosti vymysleli stránky a v parodii na různé skutečné chovatelské svazy je nazvali Asociací chovatelů antropomorfních koní.

Pokud hledáte skutečné chovatelské svazy, podívejte se například na web Asociace svazů chovatelů koní.

Co mají antropomorfní koně společného s těmi skutečnými?

Prakticky nic. Hrajeme si na koně, i když pravda trochu sofistikovanějším způsobem, než když vás tatínek vozil "na koníčka" jako škvrně. Hodně lidí, kteří se zajímají o ponyplay, se věnuje i skutečnému jezdectví, ale není to pravidlem ani podmínkou. Ponyplay nemá nic společného se zoofilií, bestialitou nebo týráním zvířat.

Takže ponyplay je hlavně sexuální praktika?

Řečeno s klasikem, ano i ne. Ponyplay je typicky spjata se sadomasochismem, přičemž dominantní patrner je "jezdec" nebo "trenér" a submisivní je "kůň". Pro někoho je to fetiš, pro někoho projev dominantního a submisivního stavu, pro někoho je to zábava, všechny přístupy jsou možné. Nepředstavujte si nicméně žádné sexuální orgie, i když je ponyplay pro někoho erotická záležitost, lze ji považovat spíše za určitou formu inspirace nebo předehry.

Když je to sadomasochismus, tak to musí bolet, ne?

Nemusí. Ale může, pokud si to výslovně vyžádáte. Záleží na vkusu a preferencích zúčastněných. Ponyplay může být - a obvykle je - jemná a citlivá záležitost, ostatně není v zájmu jezdce trápit svého koně, a to ani toho antropomorfního. Nicméně pokud si to oba přejí, samozřejmě že koník může skončit se zadkem červeným od bičíku.

Musí být kůň nahý? Nebo v postroji?

Obecně závisí na libovůli zúčastněných, jejich vkusu a míře exhibicionismu. V případě "veřejných" akcí pořádaných ACHAK se vyžaduje alespoň symbolické "uzdění", ale jinak může mít koník cokoliv od holé kůže, postroje, kalhot a trička až po komplikovaný kostým s maskou.

Jaké jsou vaše veřejné akce?

Pro řadu lidí (ne pro všechny) je ponyplay spojeno s jistou mírou exhibicionismu. Rádi se předvádíme před někým, kdo o to stojí. Proto občas pořádáme veřejné, nebo spíše poloveřejné "závody", kde této touze dáváme průchod. Tyto akce se konají zpravidla v rámci nějakého většího BDSM srazu nebo párty, takže se jich i jako diváci účastní spíše omezená skupina lidí - kteří sice nejsou sami na ponyplay, ale mají zase jiné zajímavé zájmy :-) Takže akce jsou takové "veřejné s ručením omezeným" a nemusíte se bát, že se ztrapníte.

Na stránkách najdete některé fotografie. Ty byly pořízeny a zveřejněny s výslovným souhlasem účastníků. Na akcích obecně platí poměrně přísná pravidla, která mají za cíl ochránit soukromíúčastníků, kteří si to přejí.

Můžu se účastnit závodů, i když jsem předtím netrénoval/a?

Jistěže! A budete na tom stejně, jako všichni ostatní, upřímně řečeno. Ačkoliv se tento web tváří oficiálně a formálně, je to jenom součást hry a image. Účast na závodech nevyžaduje žádnou zvláštní kondici, znalosti nebo dovednosti. Nejhorší, co se může stát je, že prohrajete - a ani to zdaleka není jisté. V každém případě, i když prohrajete, každý ocení vaši odvahu a smysl pro legraci. Nicméně nemůžeme ručit za reakci vašeho partnera, nebude-li s vaším umístěním spokojen ;-)

Pony play ? co je to za úchylku ? lidé si dnes neváží tradičních hodnot a vymýšlí nějaký novoty aby se odlišili !

Podle historických pramenů se tato "novota" praktikuje cca 6000 let na asexuální-rituální rovině a více než 2000 let na rovině sexuální, takže zas o takovou novinku nejde.

Moc se mi "ponyplay" líbí, ale bojím se aby mě nezavřeli do blázince

Pokud se pony play provozuje mezi lidmy dospělými, svéprávnými a při vzájemné shodě a mimo veřejnost, není jakýkoli důvod k osočování, šikanování či perzekucím.

Jsem submisivní a chtěla bych být kobylka a najít si svého pána. Ale bojím se abych neskončila někde svázaná, zmrzačená a znásilněná v lese

Dobře si svého potencionálního partnera prověř než s ním začneš pony play (obecně jakékoli bdsm) ! Pokud se s někým seznámíš na netu, komunikuj s ním delší čas, než zvážíš zda je ten pravý. Přeptej se na něj na chatu zda ho někdo zná. Pokud se rozhodneš za někým vyrazit naživo, měla bys znát jeho skutečné jméno, adresu, telefon. Nevrhej se "rovnou na věc" povídej si (nejlépe někde na veřejném místě) o vašich představách, o tom co od toho vztahu očekáváte. Pokud se jeho chování bude lišit od toho co říkal na netu, vycouvej. Pokud tě bude chtít rovnou někam odvýst a a začít si "hrát" vycouvej.

Výše řečené samozřejmě platí obecně pro Fm Ff Mf Mm.

Jsem Dom ale zároveň bych chtěl být koněm, to asi nepůjde?

I mezi opravdovými koňmi jsou dominantní jedinci. Pokud najdeš dostatečně silného partnera může to být zajímavá "role play". (jezdci se nevysmívej i když víš že máš navrch)

Chtěla bych být kobylka, ale bojím se že bych na zádech chlapa neuvezla

Jezdí obvykle jen jezdkyně na silných ponících. Na ponynkách se až na vyjímky nejezdí. Při oficiálních závodech není žádná disciplína kde by se na pony sedělo.