ACHAK.CZ - Asociace chovatelů antropomorfních koní

Jak na pony-play

Nechci vám dělat školení nebo agitaci, ale pro ty, co ponyplay láká a bojej se finanční náročnosti chci říct pár dobře míněněch rad.

Tedy hlavně nebojte se !

Bylo by asi hloupý ponyplay zavrhnout po tom co se podíváte na nějakej profi web a řeknete si "hmm tak na takovejde postroj já nikdy nebudu mít, tak to se na to rovnou vykašlu" Když pro začátek pomineme sulku na kterou opravdu budete potřebovat dílnu a pár dní práce, nebo aspoň pár tisíc korun a někoho s dílnou, bude vám na ponyplayový vybavení pro začátek stačit párset korun a několik hodin práce. Postroje přece nemusej bejt hned nazačátek z luxusní kůže ? i u opravdovejch koní se požívají nylonový postroje.

V první řadě budete asi potřebovat nějakou příručku o jezdectví (třeba z levnejch knih za 39 korun, to je v podstatě jedno) aby jste si udělali představu "vo co gou", taky se hodí návštěva nějaký komerční jízdárny, kde můžete lecos vokoukat a mnohdy se můžete i vyptávat ("proč je tendle řemínek takhle a proč tam je?").

Asi vám bude jasný, že člověk má poněkud jinou fyziognomii než kůň a že postroje, které jste právě s nadšením okoukali bude potřeba trochu poupravit než začnete s šitím. Takže si vduchu spojte to co jste viděli, to co jste si přečetli v příručce a to co máte ve svý fantasii, vemte krejčovskej metr, papír, tužku, naskicujte si lidskou postavu a začněte na ní domalovávat vaší představu. odbočka: mě osobně se takzvaný "suity" na ponících moc nelíběj, a taky jejich výroba je podstatně složitější a dražší takže se bavíme o klasickejch postrojích, což je v postatě jen pospojovaná soustava řemínků. Ostaně žádnýho čtyřnohýho koně jsem ještě neviděl celýho oblečenáho do latexu nebo koženky. OK ?

Když pomalujete několik papírů zjistíte, že ono vlastně není moc co vymejšlet a že řešení uzdění jsou všeho všudy asi 4 takže v podstatě si stačí nějaký vybrat, vzít si ten metr a rozměrově ho upravit na sebe, svýho partnera nebo někoho jinýho. Já osobně se snažím dělat všechno universální tak, aby daný postroj padnul komukoli. Stejně jako u opravdovejch koní proto tam jsou ty přezky, aby se to dalo nastavovat, že :)

Když se vypořádáte s touto "přípravnou" fází, vezměte si další papír a rozkresle si ten postroj po kusech a "naležeto" a nezapomeňte si udělat seznam kolik budete potřebovat přezek, oček a karabinek. A pak hurá nakupovat. Pokud fandíte gumě (jako já) musíte vyhledat nějakou speciálku na gumu kde vám rádi prodají za pár korun metr čtvereční gumy, kterou si snadno doma nařežete do patřičných tvarů a rozměrů, pokud gumu nepreferujete vyražte do obi pro nylonový řemínky.

Přezky koupíte v galanterii, očka, déčka a karabinky v železářství, dřevěnou štangli a plastovou hadici na stihlo taky v obi nebo podobně. pokud vyžadujete aby váš koník měl ocas, budete taky muset asi zaběhnout do sexshopu pro anální kolík (ale můžete použít i rukověť posilovací gumy nebo drsňáci můžou použít i dřevěnou rukověť k srpu - taky v železářetví za pár korun).

Pak budete potřebovat akorát volamovací nůž, nějakou (např. plastovou) podložku na řezání, nůžky, šídlo, děrovací kleště, velikou jehlu, špagát, patexovku nebo pájku a můžete se vrhnout směle do díla.

Když došijete a napasujete na svýho "koně" stačí dojít do prodejny pro koně a koupit si drezuzní bičík (cca od 200 korun). A zavolat hyjé!!!

Nejjednoduší provázkové varianty od TheVeterinarian, viz obrázky:

 

 

(autor: RubberMan)